W ramach naszego studia powstało wydawnictwo Muzyczny Beskid, które zajmuje się promocją i wydawaniem płyt związanych m.in. z Beskidem Niskim. Dotychczas poprzez nasze studio zostało wytłoczonych 60 tytułów. Wiele z nich zostało nagrodzonych i zauważonych na krajowym rynku muzycznym.

Razem z nami możesz wydać każdą płytę! Zaczynając od pomysłu, poprzez nagranie i projekt graficzny, a kończąc na gotowej, zapakowanej płycie. Wszystko w maksymalnie krótkich terminach i na najwyższej jakości materiałach graficznych. I co najważniejsze wszystko załatwisz w jednym miejscu – w naszym studiu. Możesz również powierzyć nam swój nagrany już materiał oraz projekt graficzny, a my przygotujemy dla Ciebie ofertę wydania płyty.

Doradzamy również, jeśli chodzi o wszelkie prawa autorskie i pokrewne tak, by każda płyta była legalnie wydaną i wprowadzoną do sprzedaży płytą.

Wszelkie wyceny projektów, nakładów i tłoczenia udzielamy przez e-mail pod adresem: boni@papayastudio.com.pl lub telefonicznie pod nr 605 836 704.

Istnieje wiele rodzajów opakowań CD. Każdy projekt zyskuje, gdy zostanie odpowiednio wydany w pięknej szacie graficznej. Poniżej wymieniamy te najbardziej popularne, standardowe opakowania. Na specjalne życzenie możemy stworzyć dla Ciebie unikalne, spersonalizowane opakowanie.

 

KOPERTA KARTONOWA to najprostsze opakowanie, będące dobrą alternatywą dla ekonomicznego wydania np. demo, singla czy materiałów reklamowo-szkoleniowych.

 

JAVEL BOX to plastikowe opakowanie składające się z pudełka i tacki na CD. Pudełko jest przystosowane do umieszczenia z przodu opakowania okładki i książeczki. Javel Boxy dostępne są w wersji z bezbarwną lub czarną tacką pod płytę.

 

EKOPACK to ciekawe opakowanie, które nie zawiera żadnych elementów plastikowych. Płyta umieszczana jest w specjalnych nacięciach. Ekopack można zadrukować z obu stron, przez co uzyskujemy wiele miejsca na różne informacje.

 

DIGIPACK to opakowanie bardzo podobne do ekopacka, nieco grubsze, w którym jest miejsce na książeczkę wklejaną lub wsuwaną w specjalną kieszeń. Płyta umieszczana jest na plastikowej tacce, która wklejana jest wewnątrz. W zależności od projektu digipack może mieć jedno, dwa lub trzy skrzydełka, oraz zawierać jedną lub dwie płyty.

Wszelkie wyceny projektów, nakładów i tłoczenia udzielamy przez e-mail pod adresem: boni@papayastudio.com.pl lub telefonicznie pod nr 605 836 704.

Nasze studio i wydawnictwo nagrywają i wydają płyty z poszanowaniem wszelkich praw autorskich i pokrewnych.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego (art.1) utwór od momentu jego ustalenia jest chroniony z samego prawa, bez konieczności dokonywania jakichkolwiek formalności. Jeżeli jednak autor chce, by jego utwory były chronione, może powierzyć ochronę tych praw organizacji ZAiKS.

Ochrona utworu w ZAiKS-ie polega na zarządzaniu prawami do niego na terenie Polski i świata, tzn. m.in. na negocjowaniu i zawieraniu umów z użytkownikami, pobieraniu na rzecz autora tantiem, dochodzenie roszczeń m.in. na drodze sądowej.

Aby legalnie nagrać i wydać utwór czy piosenkę, należy nie tylko posiadać zgodę autora (prawa autorskie), ale również zawrzeć umowę licencyjną z ZAiKS-em.

Zawsze należy pamiętać, że jeśli ktoś wykorzystał utwory bez zgody autora, a w zakresie zbiorowego zarządzania bez zgody ZAiKS-u, można go pociągnąć do odpowiedzialności cywilnej i karnej, zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Odpowiedzialność cywilna z tytułu naruszenia autorskich praw majątkowych jest niezależna od winy naruszyciela, nie można zasłaniać się niewiedzą lub dobrą wolą, aby uniknąć zapłaty odszkodowania.

Licencja oznacza zgodę autora na wykorzystanie jego utworu. Warto działać zgodnie z prawem! Są takie sytuacje, gdy prawo pozwala na wykorzystanie utworów nieodpłatnie.


ZPAV– Związek Producentów Audio Video jest stowarzyszeniem producentów fonogramów i wideogramów. Od 1993 r. (w tym od 1996 roku wspólnie ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS) ZPAV prowadzi akcję holografowania nośników dźwięku. Znaczki z hologramem ZPAV/ZAiKS pełnią rolę promocyjną oraz identyfikacyjną i gwarantują legalność nagrań.


Nie wiesz, jak załatwić umowę licencyjną lub sprawdzić, które utwory są chronione i objęte licencją? Możesz powierzyć te sprawy nam – kompleksowo zajmiemy się umową licencyjną oraz uzyskaniem hologramów.

Wszelkie informacje pod adresem e-mail: boni@papayastudio.com.pl lub pod nr 605 836 704.

YouTube

Subskrybuj nasz kanał, by móc oglądać nasze najnowsze realizacje!

Facebook

Odwiedź nasz fanpage, aby dowiedzieć się, co aktualnie realizujemy! Zobacz nasze projekty i bądź na bieżąco z nowościami!